Chiniski Zodiak .


Witam po dłuższym czasie nie obecność. Dziś powraca z recenzją filmu akcji. Zapraszam do poczytania. 


reżyseria: Jackie Chan
scenariusz: Jackie Chan Frankie Chan
  oceń twórców 
gatunek: Akcja
produkcja: Chiny Hongkong
premiera: 12 grudnia 2012 (świat)

Fabuła 
Jackie Chan jako człowiek od zadani specjalnych Chiniski zodiak. Asian Hawn (Jackie Chan) jest najemnikiem i jednocześnie liderem grupy, której zadaniem jest odnalezienie artefaktów zagrabionych przez brytyjskich i francuskich żołnierzy z pałacu Yuan Ming Yuan (Ogród Doskonałości i Blasku) w XIX w. n.e. Głównym celem ekspedycji jest odzyskanie 12 głów zwierząt  z brązu, które symbolizują chińskie znaki zodiaku.


Recenzja 

Jacky Chan, kaskader który przyciąga widza kaskaderskimi popisami z nutą śmiesznych incydentów oraz groźnych sytuacji. Tak można zacząć każdą produkcję w której on bierze udział nie inaczej jest w tym przypadku. Mogę nad nim rozwodzić się wieczność nad jego plusami które można mnożyć. Lecz to na inny wpis. Dziś poruszę plusy i minusy filmu tego

Plusy
1 Sceny walki, jeśli lubisz sceny walki a ulubionymi sztukami walki które oglądasz są azjatycki to film jest po prostu dla ciebie. Ilość scen według mnie jest fajnie rozłożona w czasie. 

2 Kaskaderskie wyczyny 
Każda a co najmniej większość z nich świetnie została nakręcona. Oglądając można poczuci się jak byś sam grał daną scene. Różnica miedzy dublerami a aktorem w scenach nie do zauważenia jak w innych filmach tego gatunku. 

3 Wciągająca akcja
W produkcji która trwa ponad 2 godziny utrzymać poziom emocji nie jest łatwy. A reżyserowi ta sztuka udała się. film może długi ale nie zauważasz czasu lecący. 

4 Aktorzy

Każdy z nich dobrany do roli idealnie. Dziewczyny stereotypowo potraktowane choć dwie były które w słowny sposób załatwiały spory. Uroda to główny atut tych aktorek, coraz bardziej można się zakochać jeśli ogląda ktoś anime lub produkcje jak ta. 


Minusy

Humor walk Chana do pewnego momentu były nie wyczuwalne przez co zawiodłem się, ale dałem i do plusu jak również minusu bo jego bycie bogatym i traktowanie się jak celebryta w tym filmie mnie odrzucała.

Skomplikowane akcja która wyprowadza widza na manowce. Można pogubić się co jest i dlaczego któraś z postaci tak postąpiła.
6/10

Na zakończenie mogę jedynie powiedzieć że film po mimo że długi nie odczuwasz jego czasu. Polecam po prostu. Kolejny wpis będzie poświęcony American Horror Story. 

Jarek. 

10 komentarzy:

 1. Nie lubię kiedy w filmach pojawiają się zbyt skomplikowane akcje, niemniej jednak z chęcią obejrzę ten film w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Jacki Chana ! Zawsze oglądałam go z tata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm nawet nie wiedziałam że Jackie chan reżyseruje
  Miałam go tylko za aktora

  Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z blogowaniem więc zapraszam serdecznie. Pisanie sprawia większą frajdę jak ma się dla kogo pisac ;)

  blondynka-na-rozdrozu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam że Jackie Chan reżyseruje ;) Myślałam, że jest tylko aktorem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Jackie Chana! Fajnie wiedzieć, że jest on rownież reżyserem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nie będę jedyna, jak powiem, że nie wiedziałam, że Jackie Chana jest reżyserem, mam też wrażenie że gdzieś film widziałam, albo przynajmniej urywek.
  Pozdrawiam, Mada

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie oglądałam tego filmu jeszcze, ale wydaje mi się, że mój tata oglądał i mu się podobało ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fakt, że reżyserem jest sam Jackie Chan zachęca do zapoznania się z fabułą! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. No proszę, Jackie Chan jako reżyser, dla mnie to również zupełna nowość:)
  Ciekawie, że w tym filmie także występuje :D
  Myślę, że mojemu narzeczonemu mogłoby się spodobać, on lubi takie filmy akcji z walkami :) Ciekawe czy on by się połapał w tej fabule ;p

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń